Agile Silesia Testowanie aplikacji

Zwinny jak… agile master! Relacja z Agile Silesia#1420 czerwca 2016

15 czerwca odbyła się kolejna, 14. edycja Agile Silesia. Wydarzenie miało charakter kameralny; pomimo tego, na widowni zasiadło ponad 60 osób! Wyjątkowa atmosfera katowickiej Strefy Centralnej sprawiała, że uczestnicy czuli się niemal jak w domu – wygodnie rozsiedli się na dużych, wygodnych kanapach. Jednocześnie było też trochę magicznie, dzięki neonom i wyjątkowemu wystrojowi klubokawiarni. Wszyscy na miejscu? No to zaczynamy!

Pierwszym prelegentem na wydarzeniu był Damian, tester z Kotrak Team. Podwójnie cieszyła nas duża frekwencja na sali już od pierwszych minut prelekcji 🙂 Damian wygłosił wystąpienie pt. „Tester z Waterfall w Agile, czyli jak zacząć testować zwinnie”. Podkreślił, jak ważne jest podnoszenie jakości każdego z działań w projektach IT, bez względu na to, w jakich metodykach są prowadzone. Z uwagi na duże zainteresowanie metodami agile’owymi, podzielił się ze słuchaczami spostrzeżeniami, jak można zacząć testować zwinnie.

 

Agile Silesia Grupa Kotrak

fot. Mateusz Bobola

Po prelekcji, zapytaliśmy Damiana o jego wrażenia:

Było to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ dotychczas nie występowałem publicznie przed tak dużym audytorium. Niemniej jednak sprawiło mi przyjemność podzielenie się wiedzą i wykształtowanymi przez kilka lat pracy zawodowej refleksjami z ludźmi o podobnych zainteresowaniach!


Sprawdzony sposób na dobry zespół

 

Drugim prelegentem był Daniel Pokusa („Work in Agile distributed teams. Cookbook”), który jak dobry barman zaserwował najlepsze przepisy dla rozproszonych zespołów pracujących zwinnie. W czasie prelekcji doradzał, ile czasu potrzeba na efektywne wdrożenie danego sposobu na organizację wymiany wiedzy i doświadczeń. Opowiadał, jak skutecznie budować wydajny zespół pracujący na odległość. Co ważne, nie były to tylko teoretyczne pomysły, ale każdy z nich miał swoje źródło w doświadczeniu prelegenta.

 

Agile Silesia Aplikacje dedykowane

fot. Mateusz Bobola

 

Scrum Master w akcji

 

Ostatnim wykładem była prelekcja „Pimp your team! Coaching w pracy Scrum Mastera”, wygłoszona przez Karolinę Trzcionkę i Małgorzatę Dec. Dziewczyny opowiedziały, jak motywować ludzi w zespole oraz jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, aby lepiej zarządzać zespołem. Omówiły zagadnienia związane ze sztuką zadawania pytań oraz filozofią małych zmian, które ważne są również podczas podnoszenia jakości w projektach IT.

 

Agile Silesia_Grupa Kotrak 2

fot. Mateusz Bobola

Po zakończeniu wykładów odbyły się panele dyskusyjne umożliwiające zgłębienie zaprezentowanych tematów przez osoby zainteresowane szczegółami wystąpień. Uczestnicy Agile Silesia chętnie prowadzili dyskusje z prelegentami, co umożliwiło efektywną wymianę doświadczeń wśród zebranych osób.

 

Jak Damian podsumowuje spotkanie Agile Silesia?

 

Osobiście polecam tego typu spotkania, ponieważ zrzeszają one lokalne społeczności skupione wokół danego tematu, a także pozwalają na wymianę wiedzy i doświadczeń w kameralnych okolicznościach. W większym stopniu nakłania to uczestników do podejmowania dyskusji na polu swoich zainteresowań.

Gratulujemy organizatorom udanego wydarzenia i już dziś czekamy na kolejne edycje!

 

Jeśli chcesz dołączyć do testerów w Kotrak Team, zachęcamy do zapoznania się z naszymi ogłoszeniami 🙂

Pozostań z nami w kontakcie - polub nas w mediach społecznościowych!

Odwiedź nasz profil na FB!
Odwiedź nasz profil na FB!
Zobacz nasze filmy na YT!
Odwiedź nasz profil na LI!

Napisz komentarz

Zobacz inne wpisy: