projektowanie aplikacji ux kotrak

UX – projektowanie aplikacji przyjaznych użytkownikom27 kwietnia 2016

Z naszego wpisu dowiesz się:

 

W ubiegły piątek, 22 kwietnia, w naszej firmie odbyło się spotkanie „Nowoczesne rozwiązania w świecie UX”. Jest to dla nas bardzo ważny temat – na co dzień tworzymy oprogramowanie dedykowane dla naszych klientów. Dbamy o ich przejrzystość, nowoczesny wygląd oraz funkcjonalność – zgodnie z najnowszymi wytycznymi UX.

Nasi koledzy, Sebastian i Damian, uczestniczyli niedawno w UX Poland – jednej z największych konferencji poświęconych User Experience. Była to więc doskonała okazja, by podzielić się wrażeniami oraz wiedzą z pozostałymi członkami zespołów.

UX – co oznacza ten skrót?

Są to wszystkie emocje, których doświadczają osoby korzystające z jakiegoś produktu. Zależy nam oczywiście na tym, by nasi klienci mieli pozytywne podejście do przedstawianego im towaru bądź usługi, stąd warto uczyć się o czynnikach wpływających na takie właśnie odczucia.

Podczas prezentacji Sebastian, który na co dzień zajmuje się w naszej firmie UX, zwracał uwagę na ogromne znaczenie podnoszenia jakości warstwy wizualnej; niezależnie od tego, jak cenne informacje chcemy przekazać naszym klientom, przede wszystkim muszą być one dla nich przejrzyste i czytelne. Doświadczony projektant potrafi odpowiednio dobrać kolory, kroje pisma czy zarządzać wszystkimi elementami tak, by całość była lekka i przyjemna dla oka. Nawet, jeśli czytamy skomplikowany raport z wieloma danymi statystycznymi.

ux aplikacje kotrak

Dlaczego UX design to odpowiedzialność?

Projektant po zdefiniowaniu modelu klienta kształtuje to, jak będą obsługiwane dotychczasowe procesy biznesowe w firmie, dlatego niewątpliwie bardzo ważną cechą takiej osoby jest wysoka odpowiedzialność w tworzeniu intuicyjnych interfejsów użytkownika.

Niezwykle ważne w procesie projektowania aplikacji czy strony internetowej jest poznanie osoby, dla której się tworzy. Stąd warto wybierać podwykonawcę, który zechce określić potrzeby naszych klientów czy pracowników i zaproponować zindywidualizowane rozwiązanie.

projektowanie aplikacji kotrak

Kolejnym elementem, który trzeba uwzględnić w projektowaniu, są nowe technologie. Coraz cieńsze ekrany urządzeń mobilnych to tylko jeden z elementów, który będzie charakteryzować przyszłość – zarówno naszą, jak i naszych klientów. Jeśli chcemy proponować rozwiązania dobre dla użytkowników, musimy także dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Być może projekt naszej strony internetowej był nowoczesny kilka lat temu, ale już najwyższy czas na zmiany?

Jak testować aplikację i co sprawdzić, zanim wypuścisz aplikację w świat

Damian, który w naszej firmie odpowiada za testowanie aplikacji, opowiadał więc o metodach takich jak eye tracking i testy A/B. Dzięki stosunkowo prostym i ogólnie dostępnym rozwiązaniom, jesteśmy w stanie zweryfikować czy nasz produkt będzie przyjazny dla klientów. Jeśli nie – od razu wiemy, co należy poprawić i w którym miejscu. Testy pozwalają oszczędzać czas i środki finansowe.

ux testy aplikacji kotrak

Podsumowując: podczas tworzenia narzędzi do kontaktu z klientami, najważniejsze to wsłuchać się w ich opinie i potrzeby. Z pomocą doświadczonych ekspertów możemy dostosowywać istniejące aplikacje, a także rozwijać zupełnie nowe rozwiązania. Myślenie o tym, jak nasza aplikacja czy strona internetowa sprawdzi się w praktyce, nierzadko nie jest proste – jednak mamy obecnie możliwości sprawdzenia swoich pomysłów zanim produkt trafi na rynek. Warto z nich skorzystać!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH APLIKACJACH!

Aplikacje dedykowane

Naszych klientów traktujemy indywidualnie – projektujemy rozwiązania dla każdej branży!

CZYTAJ WIĘCEJ

Porozmawiaj z nami o swojej nowej aplikacji!

Chętnie przygotujemy rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania

SKONTAKTUJ SIĘ

Pozostań z nami w kontakcie - polub nas w mediach społecznościowych!

Odwiedź nasz profil na FB!
Odwiedź nasz profil na FB!
Zobacz nasze filmy na YT!
Odwiedź nasz profil na LI!

Napisz komentarz

Zobacz inne wpisy: