elektroniczna dokumentacja medyczna

Systemy medyczne – jakie wybrać?26 czerwca 2015

Oprogramowanie medyczne – jakie wybrać?

Zakup odpowiedniego systemu medycznego w przypadku placówek medycznych jest nieodzowny, jeśli chce się usprawnić pracę kliniki, przychodni czy szpitala, a do tego konieczny z punktu widzenia prawa. Na rynku oprogramowań pojawiają się coraz to nowsze produkty, dlatego często stawia się pytanie, który z nich wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu medycznego?

To, z jakiego oprogramowania dana firma będzie korzystać, będzie mało duży wpływ na rozwój placówki, na pracę personelu medycznego, a także na wygodę pacjentów, a co za tym idzie na ich zadowolenie ze świadczonych usług.

Warto zatem zadać sobie pytanie, jaki system medyczny będzie najlepszy w danym przypadku. Najlepiej zapytać wdrożeniowca o to, co dzięki danemu oprogramowaniu można zyskać. Fachowiec wybierze odpowiedni zakres informatyzacji przydatny w konkretnej sytuacji i pomoże wybrać właściwy system. Przy zakupie oprogramowania medycznego należy się sugerować ważnymi jego cechami takimi, jak np. prostota użycia, która pozwoli skrócić czas szkolenia personelu.

Bardzo ważne jest, aby taki program był spójny i uporządkowany oraz aby posiadał funkcje przydatne dla danej placówki, m.in. elektroniczną rejestrację i możliwość umawiania wizyt on-line, bazy danych pacjentów, grafiki pacjentów, szablony kart wizyt czy dostęp do aktualnych baz leków. Istotne jest także bezpieczeństwo przechowywania danych oraz wsparcie techniczne na różnych etapach korzystania z systemu – warto na te aspekty zwrócić uwagę.

Równie ważny jest brak ukrytych kosztów na różnych płaszczyznach działania oprogramowania. Firma Kotrak ma w swej ofercie zintegrowany system posiadający wyżej wymienione funkcje i wiele innych przydatnych cech, które usprawnią funkcjonowanie każdej placówki medycznej.

Zobacz również

Zobacz inne wpisy: