komunikacja wewnętrzna workflow

Komunikacja wewnętrzna w firmie – jak nią zarządzać?27 stycznia 2017

W poprzednich częściach naszego cyklu opowiadaliśmy jak sprawnie zarządzać dokumentacją oraz jak zarządzać dokumentami kosztowymi z pomocą oprogramowania do zarządzania przebiegiem procesów biznesowych. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jak system workflow wspiera komunikację wewnętrzną w firmie.

Spis treści:

Komunikacja wewnętrzna przez coraz większą liczbę firm uważana jest za ważny aspekt prowadzenia biznesu. Pracownicy, którzy mają bieżący dostęp do najważniejszych informacji, z pewnością są bardziej efektywni, a także lepiej zintegrowani i zaangażowani. Mają poczucie odpowiedzialności za wspólne projekty oraz poczucie realnego wpływu na zadania. Przekłada się to wprost na osiągane efekty biznesowe i finansowe przedsiębiorstwa. Oprogramowanie klasy workflow wspiera przepływ ważnych dokumentów i informacji. Jest pomocne w wielu sytuacjach, które znamy z codziennej pracy. Poniżej podajemy kilka przykładów.

 

Realizacja projektów grupowych


Gdy realizacja jakiegoś zadania wymaga pracy grupowej wygodnie jest korzystać z oprogramowania, które daje możliwość równoczesnej pracy na jednym dokumencie. Odpowiedni system pozwala podglądać zmiany i szybko zbierać informacje o tym, kto wprowadził nowe informacje. Możliwe jest także śledzenie całej drogi danego pliku – od pierwotnej wersji dokumentu do ostatecznego zatwierdzenia.

 

Tworzenie procedur firmowych


Workflow nie tylko ułatwia tworzenie procedur, ale także wdrażanie w nie nowych pracowników. System podpowiada kolejne kroki i informuje, kto powinien zaakceptować daną decyzję, w jaki sposób należy zrealizować zamówienie, z kim mamy podpisane umowy handlowe. Z kolei nowe procedury w razie potrzeby jesteśmy w stanie zamodelować sami, bez ingerencji programisty.

Zgłaszanie nowych pomysłów


Jeśli pracownicy firmy mają kreatywne pomysły, ale do tej pory ginęły one w natłoku spraw, workflow pomoże w doprowadzeniu projektu do końca. W systemie można stworzyć nowy obieg, wysłać wiadomość do wielu osób, dodać analizę budżetu, harmonogram, cele, a później raportować postępy.

Baza wiedzy o firmie dla pracowników


Dobry przepływ informacji o firmie wśród pracowników to ważny element codziennej pracy. Gdy każdy jest na bieżąco i może szybko dotrzeć do informacji o realizowanych projektach czy przebiegu współpracy z konkretnym klientem, wtedy każde kolejne zadanie staje się dużo prostsze.

Harmonogram pracy i kalendarz


Czas urlopów czy chorób pracowników to moment, kiedy może pojawić się dużo niejasności, a realizacja zadań na czas jest zagrożona. Dobre oprogramowanie do zarządzania firmą uwzględnia kalendarz pracy zawierający wszystkie nieobecności oraz przejęcia obowiązków. Od konkretnej daty system automatycznie przekazuje uprawnienia konkretnemu pracownikowi, a następnie informuje pozostałych, kto wykonuje dane zadania.

Czekamy na Ciebie!


Oprogramowanie klasy workflow ma dużo szersze możliwości niż przedstawione powyżej. Spotkaj się z naszym ekspertem na bezpłatnej, niezobowiązującej prezentacji systemu i poznaj wszystkie potrzebne Ci funkcje!

+48 604 526 261

Pozostań z nami w kontakcie - polub nas w mediach społecznościowych!

Odwiedź nasz profil na FB!
Odwiedź nasz profil na FB!
Zobacz nasze filmy na YT!
Odwiedź nasz profil na LI!

Napisz komentarz