oprogramowanie dla firmy budowlanej workflow

Jak zwiększyć zyski firmy budowlanej?31 maja 2016

Gdy posiadasz firmę w branży budowlanej, projektowej czy deweloperskiej, często otrzymujesz dużą liczbę informacji, które spływają z różnych źródeł – od podwykonawców, klientów, urzędów.  Dodatkowo istnieje także ciągła potrzeba kontrolowania stanu prac czy monitorowania budżetu. Co zrobić, jeśli danych jest zbyt wiele, a zarządzanie staje się coraz trudniejsze? Rozwiązaniem jest oprogramowanie, które spełnia wszystkie potrzeby firm z tej gałęzi gospodarki.

Oprogramowanie dedykowane dla branży budowlanej pozwala na wygodne kierowanie firmą i osiąganie lepszych wyników finansowych. Współczesny rynek wymusza ciągłe doskonalenie się przedsiębiorstw – od tego, w jaki sposób zorganizują pracę zależy terminowość wykonywania zleceń, zadowolenie klientów, a docelowo zyski.

Poniżej opisujemy, jak zwiększyć zyski w firmie budowlanej i usprawnić poszczególne procesy.

Jak sprawnie zarządzać dokumentacją?

Nowoczesne technologie informatyczne pozwalają przede wszystkim optymalnie zorganizować obieg dokumentów – tak ważny, gdy do Twojej firmy codziennie spływają faktury, pozwolenia, pisma czy projekty. 

system dla branży budowlanej

Tylko pełna kontrola nad całym projektem pozwala Ci bezpiecznie prowadzić każdy kolejny jego etap

Pomocne okazuje się tworzenie elektronicznego obiegu dokumentów; umożliwia on budowę takiego modelu, który przyspieszy przekazywanie informacji, obniży koszty administracyjne, zwiększy wydajność i zmniejszy liczbę popełnianych błędów. E-archiwum wspiera szybkie wyszukiwanie dokumentów, gdy potrzebujesz dotrzeć do konkretnych danych w obrębie wybranego projektu, na przykład podczas audytu. W efekcie, podwyższa się jakość obsługi klientów i stajesz się bardziej konkurencyjny na rynku.

Jak planować zasoby ludzkie i produkcyjne?

Programy dla firm budowlanych posiadają także moduł, który pozwala tworzyć harmonogramy prac i rezerwowanie zasobów. Przypisywanie zadań konkretnym pracownikom jest znacznie prostsze, podobnie jak zamawianie sprzętu i transportu czy kontrola materiałów budowlanych. Taka funkcja systemu informatycznego dla firmy budowlanej może być wykorzystywana do wielu zadań, np. wyliczania wysokości wynagrodzeń, kontrolowania nakładu pracy w stosunku do efektów czy optymalizowania zasobów w projekcie. Czytelne karty pracy czy kalendarz dostępności maszyn usprawniają zarządzanie i umożliwiają szybsze wdrożenie się pracowników do nowych zadań.

Jak bezpiecznie monitorować budżet?

Kolejnym ważnym aspektem jest potrzeba monitorowania budżetu, a zwłaszcza poziomu wydatków. Niezwykle istotne jest, by firmy budowlane na bieżąco mogły śledzić wydatki, nadzorować podejmowane inwestycje czy zaplanować nieprzewidziane koszty. Oprogramowanie dla firm budowlanych pozwala na controlling poszczególnych projektów, ale także kondycji całego przedsiębiorstwa czy grupy.

Jak zwiększyć zyski firmy budowlanej
 

Przygotowanie kosztorysu, budżetu kroczącego lub wielostopniowych podbudżetów, tworzenie raportów finansowych lub przesuwanie środków w systemie jest proste i nie zajmuje  dużo czasu. Precyzyjne dane dotyczące kosztów przedstawiane są także w formie graficznej, co pozwala na pierwszy rzut oka wyciągnąć ważne wnioski, które wspierają proces decyzyjny.

Chcesz porozmawiać o tym, jak możemy Ci pomóc usprawnić pracę?

Wdrożyliśmy już oprogramowanie dedykowane w wielu firmach, ze szczególnym uwzględnieniem branży budowlanej i projektowej. Doradzamy w modelowaniu skutecznego i wydajnego obiegu dokumentów, budowaniu kosztorysów uwzględniających wszystkie aspekty projektu i planowaniu wykorzystania zasobów.

Poznaj opinie naszych klientów z branży budowlanej:

Nasz doradca chętnie spotka się z Tobą, by pomóc Ci efektywniej zarządzać biznesem. Skontaktuj się z nami!

+48 604 526 261

Pozostań z nami w kontakcie - polub nas w mediach społecznościowych!

Odwiedź nasz profil na FB!
Odwiedź nasz profil na FB!
Zobacz nasze filmy na YT!
Odwiedź nasz profil na LI!

Napisz komentarz