elektroniczna dokumentacja medyczna

E-dokumentacja medyczna25 czerwca 2015

Zmiany w prawie – obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej od 01.08.2017 r.

Każda placówka medyczna, czyli szpital przychodnia lekarska, laboratorium czy prywatny gabinet lekarski od 01.08.2017 roku będzie miała obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która pozwoli na łatwiejsze i bezpieczniejsze przechowywanie i przesyłanie dokumentów pacjenta.

Co to jest E-dokumentacja medyczna?

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – bo tak należy odczytywać ten skrót – jest to swego rodzaju system informatyczny przechowujący całą lub częściową dokumentację indywidualną, jak również zbiorczą. Dzięki EDM możliwe jest szybkie i łatwe tworzenie dokumentacji w trakcie wizyty pacjenta.

W jakim celu wprowadza się Elektroniczną Dokumentację Medyczną

Obowiązek wprowadzenia e-dokumentacji medycznej nie jest nieuzasadnionym wymysłem Ministerstwa Zdrowia. Jej zadaniem jest usprawnienie pracy placówek medycznych w prowadzeniu dokumentacji pacjentów. Do tej pory obowiązywał wymóg prowadzenia dokumentacji papierowej, jednak wraz z rozwojem technologii pojawiła się wygodniejsza alternatywa, która pozwala na łatwe i bezpieczniejsze niż dotychczas przechowywanie danych. Papierowa dokumentacja zajmuje zwykle dużo miejsca, poza tym odtworzenie dokumentów, które uległyby zniszczeniu jest praktycznie niemożliwe. Dzięki nowemu przepisowi dokumentację można odtworzyć, edytować oraz wygodnie przesyłać do innych placówek.

Oprogramowanie medyczne polecane przez firmę Kotrak

Firma Kotrak ma w swej ofercie oprogramowanie medyczne przygotowane z myślą o przychodniach, szpitalach, klinikach oraz gabinetach lekarskich. Jest to bardzo duże  udogodnienie w prowadzeniu dokumentacji medycznej, bowiem system wspomaga owe placówki w gromadzeniu, przechowywaniu oraz przesyłaniu dokumentacji pacjentów. Dzięki temu dane pacjentów są dostępne  w różnych instytucjach medycznych.

Zobacz również

Pozostań z nami w kontakcie - polub nas w mediach społecznościowych!

Odwiedź nasz profil na FB!
Odwiedź nasz profil na FB!
Zobacz nasze filmy na YT!
Odwiedź nasz profil na LI!

Napisz komentarz

Zobacz inne wpisy:
Systemy medyczne - jakie wybrać?

26.06.2015 Martyna Paloc