beacon comarch

Państwo pozwolą: Wasz smart przewodnik po świecie, Beacon Comarch26 czerwca 2015

Rozwój technologii nieodłącznie wiąże się z poprawą jakości naszego codziennego życia. Poczynając od wynalezienia koła, przez druk aż do sprzętów AGD i RTV. Współcześni inżynierowie muszą pójść krok dalej i zagłębiać się w mikroskalę, mikro- a nawet nanotechnologię. Czy można wymyślić jeszcze coś lepszego i bardziej innowacyjnego od tego co proponuje nam rynek? (Steve Jobs nigdy nie zadawał takiego pytania!) Tak, nowinki technologiczne zaskakują nas codziennie.

Nowość? Proszę sobie wyobrazić miasto zaawansowane technologicznie, miasto idealne! Zastanawiacie się, do jakiej restauracji pójść lub w której akurat restauracji będą wolne stoliki. Myślicie o tym, ile czasu spędzicie w urzędzie; w których pokojach co i jak będziecie musieli załatwić. Jesteście w hotelu i cały czas gubicie się (gdzie była stołówka? gdzie sala telewizyjna?). Te wszystkie dylematy można bardzo łatwo rozwiązać.
Mniej więcej rok temu zawitała do naszego świata nowa technologia – Comarch Beacon.

beacons

Czym są beacony? Beacon Comarch można porównać do nadajnika lub do latarni morskiej. Sygnał ten, odebrany przez dedykowaną aplikację mobilną, pozwala nawiązać bliski kontakt z użytkownikiem telefonu, wykorzystując technologię Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy). W momencie, gdy znajdujemy się blisko nadajnika, aplikacja może nam pomóc w poruszaniu się po danym obiekcie, jak i odnajdywaniu interesujących nas rzeczy (np. wolny stolik w restauracji). Sensory rozmieszczone na terenie danego budynku wysyłają żądane komunikaty do smartfona osoby zainteresowanej. Dzięki geolokalizacji i odczytywaniu danych smartfony robią się bardziej smart, a także są w stanie w bardziej szczegółowy sposób nakreślić nasze potrzeby. Warto dodać, że beacon w odróżnieniu od GPS-a działa również w pomieszczeniach, co pozwala na rozszerzoną działalność urządzenia.

Bezpieczeństwo. Ważną informacją jest to, że beacony są bezpiecznie dla użytkownika. Do połączenia naszego smartfonu lub tabletu z odpowiednimi sensorami urządzenie wymaga pobrania odpowiednich aplikacji. Beacony są dedykowane konkretnym aplikacjom (sensorom). Nie łączą się zatem z naszym urządzeniem bez naszej wiedzy.
Zindywidualizowany beacon jest zatem nowoczesnym rozwiązaniem dla firm rozwijających się, które chcą w pełnym zakresie zadowolić klienta.

Zastosowanie beacona. Aplikacja ta może nam pokazać miejsce, w którym zostawiliśmy auto, możemy wykorzystać ją jako przewodnika w muzeum. Gdy przechodzimy koło sklepu, beacon pokazuje nam promocje i rabaty. Aplikacje możemy wykorzystać w takich dziedzinach jak” transport, edukacja, hotelarstwo i gastronomia, retail, rozrywka, a nawet w domu (inteligentny dom).beacon 2

Kontakt

Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

+ 48 604 526 261

Zobacz inne wpisy:
E-dokumentacja medyczna

25.06.2015 Martyna Paloc

Systemy medyczne - jakie wybrać?

26.06.2015 Martyna Paloc