kotrak sa

Rozszerzamy działalność firmy na rynki zagraniczne. Z jakiego wsparcia warto korzystać i czego unikać?8 lutego 2018

7 marca w Park Hotel Diament w Katowicach odbędzie się wydarzenie, na którym nie może zabraknąć przedsiębiorców myślących o eksporcie czy założeniu oddziału firmy za granicą. Eksperci opowiedzą, skąd można uzyskać pomoc podczas stawiania pierwszych kroków w nowym kraju, a także przekażą cenne przestrogi oparte na własnych doświadczeniach.

Spotkanie mentoringowe „Rozszerzamy działalność firmy na rynki zagraniczne. Z jakiego wsparcia warto korzystać i czego unikać?”, zorganizowane wspólnie przez Kotrak S.A. oraz Oddział Śląski Inicjatywy Firm Rodzinnych, poświęcone będzie różnorodnym aspektom ekspansji zagranicznej firmy rodzinnych.

O wsparciu udzielanym przez Urząd Miasta Katowice opowie Wiceprezydent Bogumił Sobula. Przybliży szczegóły działalności siedziby Biura Reprezentacyjnego Miasta Katowice w Palo Alto w USA. Biuro wspiera przedsiębiorców w budowaniu planów ekspansji na rynek USA, dotarciu do partnerów biznesowych, poszukiwaniu inwestorów oraz prowadzeniu oddziału polskiej firmy w Stanach Zjednoczonych.

Jakub Imosa i Tomasz Brodziak z Kotrak S.A. podzielą się praktycznymi radami wynikającymi z otwarcia nowego oddziału w Wielkiej Brytanii oraz w USA. Opowiedzą również, jak przebiega obecna praca na rynkach zagranicznych. Z kolei prawne aspekty ekspansji międzynarodowej omówią przedstawiciele Kancelarii Ożóg Tomczykowski, partnera strategicznego IFR. Anna Turska, Wiceprezes Zarządu Kancelarii oraz Bartosz Mroczkowski, Doradca podatkowy podpowiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę, by cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo.

Heinz Pascher, Prezes Platformy gospodarczej Górny Śląsk – Górna Austria i konsultant ABA – Invest in Austria, przybliży kwestię zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Austrii. Kraj ten stanowi doskonałą lokalizację do prowadzenia oddziału firmy dzięki dostępowi do wysoko wykwalifikowanych pracowników, nowoczesnych technologii oraz wspaniałej infrastruktury. Pascher wytłumaczy także, dlaczego warto współpracować z ABA – agencją wyróżnioną przez Bank Światowy jako najlepsza na świecie wśród wspierających rozwój inwestycji zagranicznych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja:

 

Wydarzenie zapowiada 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych u-Rodziny 2018, który odbędzie się w Katowicach w dniach 11-14 października 2018 roku.

Łukasz Rotarski, Członek Zarządu Krajowego, Prezes Oddziału Śląskiego IFR tłumaczy, czemu to właśnie międzynarodowe wyzwania z perspektywy polskiego biznesu rodzinnego stały się głównym tematem u-Rodzin:

Światowy rynek to przede wszystkim właśnie firmy rodzinne. Jednak w głównej mierze są to przedsiębiorstwa o zagranicznym kapitale. Wyzwanie polega na tym, by polskie firmy odgrywały coraz większe znaczenie i były tym samym impulsem dla dynamicznego rozwoju całej polskiej gospodarki na międzynarodowej arenie.
Jak to zrobić? Co jest niezbędne do osiągnięcia tego celu? Na te, i inne pytania poszukamy właśnie odpowiedzi podczas Zjazdu w Katowicach, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej szczegółów dotyczących u-Rodzin można uzyskać na stronie internetowej www.u-rodziny.pl

Organizatorzy:

logo_poziom_konferencja
IFR OŚ

Patronat honorowy:

Katowice Logo pion

Partner strategiczny IFR:

logo kancelaria

Patroni medialni:

BusinesswomanLIFE-logo

Napisz komentarz