elektroniczne L4

Program kadrowo-płacowy Optima pozwala zaimportować e-zwolnienia!24 maja 2016

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać L4 w wersji elektronicznej. Pracodawca z kolei może od razu dowiedzieć się o nieobecności pracownika spowodowanej chorobą, zaplanować zastępstwo czy obliczyć wysokość wynagrodzenia. Program kadrowo-płacowy Optima pozwala w kilka sekund zaimportować wszystkie informacje!

Platforma Usług Elektronicznych ZUS pozwala wyeksportować plik w rozszerzeniu, w którym zawarte są dane ze zwolnienia lub kilku zwolnień. Czy Twoje oprogramowanie jest dostosowane do nowych przepisów i pozwoli Ci na zaimportowanie elektronicznego zwolnienia?

Optima, dzięki bieżącym aktualizacjom dorównuje kroku zmianom prawnym. Na podstawie danych z pliku pobiera dane o nieobecności, zwolnieniach chorobowych oraz urlopach opiekuńczych. Umożliwia szybki podgląd listy pracowników wraz z przyczyną absencji. Pracownicy są identyfikowani po numerze PESEL lub numerze paszportu.

Zobacz, jakie to proste!

Wystarczą 3 kliki myszką, aby zaimportować plik! Aby wygodnie zapisać w systemie informację o nieobecności pracownika, należy w module Kadry i Płace wybrać opcję Import nieobecności z pliku pobranego z PUE:

import e-zwolnień

Następnym krokiem będzie wybranie pliku z PUE z naszego dysku:

import e-zwolnień

I gotowe!

Plik został zaimportowany do Optimy, a Ty możesz wygodnie pracować na danych. Cała operacja zajmuje dosłownie chwilę i pomaga Ci w automatyzacji pracy.

Poszukujesz oprogramowania, które na bieżąco będzie aktualizowane do zmieniających się przepisów prawnych? Skontaktuj się z naszym ekspertem!

+48 604 526 261

Napisz komentarz

Zobacz inne wpisy: