kasy fiskalne on-line e-paragony

Nowe kasy fiskalne: on-line od 1 stycznia 201831 stycznia 2017

Ministerstwo Rozwoju wciąż jest w trakcie ustalania szczegółowych zasad i wytycznych, jakie mają spełniać kasy fiskalne od przyszłego roku. Dokładne wymagane parametry poznamy, gdy zatwierdzi je Unia Europejska, aby po homologacji mogli je zacząć produkować producenci sprzętu.

Resort na ten moment informuje, że nowe kasy będą musiały mieć możliwość wysyłania online danych. Nie wiadomo natomiast, które branże jako pierwsze w kolejności będą zobowiązane do wymiany urządzeń. Może ona potrwać nawet 3-4 lata, ponieważ szacuje się, że łącznie aż 1,5 miliona urządzeń będzie niezgodnych z nowymi przepisami.

Wiceminister Rozwoju, Tadeusz Kościński, komentując kwestię kosztów zwrócił z jednej strony uwagę na fakt, iż urządzenia fiskalne i tak trzeba co jakiś czas wymieniać, a z drugiej – na trwające rozmowy z producentami kas. Podtrzymywane są zapewnienia, że cena urządzeń działających on-line nie będzie znacząco odbiegać od obecnych standardów. Wskazał jednocześnie, że być może jako pierwsze do wymiany zobowiązane będą takie firmy jak hotele, restauracje czy stacje benzynowe.

Głównym celem wymiany urządzeń fiskalnych jest uszczelnienie kontroli fiskusa. Dzięki temu, że dane będą spływać regularnie oraz będą łatwo dostępne, możliwe będzie dużo dokładniejsze analizowanie ważnych informacji. Jednocześnie Ministerstwo wyraża nadzieję, iż obecnie prowadzone działania pozytywnie wpłyną na obrót bezgotówkowy. Uspokaja, że zbierane dane nie będą dawać możliwości identyfikowania konkretnego klienta.

Jesteś zainteresowany zakupem kasy fiskalnej? Potrzebujesz porady jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Chętnie pomożemy!

+48 604 526 261

Napisz komentarz

Zobacz inne wpisy:
Brytyjsko-Polskie Forum Budowlane

27.01.2017 Magda Urbanowicz

Gazele dla Gazel

03.02.2017 Magda Urbanowicz